|
|
|
|
Dość skomplikowany problem Z Linuxem
Gronto - Cz 05 lis, 2009
" />Posiadam Linuxa Ubuntu 9.04 jestem dość niedoświadczonym użytkownikiem tegoż że systemu. Wystąpił błąd podczas aktualizacji wynikający z mojej niewiedzy. Otóż gdy system się aktualizował komputer się zawiesił i tu mój głupi Windowsowski błąd zrestartowałem komputer. Po ponownym uruchomieniu nie działają mi różne programy takie jak np. Mozilla Firefox. Prosił bym o wytłumaczenie błędu (jeżeli to możliwe) i podpowiedź jak go wyeliminować.
I proszę oszczędzić sobie takiego tupu komentarzy: Gronet jest gruby i głupi bo robi w Phunie (tyczy się Phil'a)
Phil - Pt 06 lis, 2009
" />Po pierwsze, to wszyscy musicie wiedzieć, że Gronet jest gruby Ale to tak nawiasem. Po drugie zrób sobie update do 9.10 który rozwiąże problem. Dlaczego tak uważam? Pewnie dlatego, że wśród wielu, wielu, wielu zmian w tej wersji, jest też aktualizacja Firefoxa do 3.5 która rozwiąże problem. Oczywiście prościej można usunąć FF razem z plikami konfiguracyjnymi i zainstalować jeszcze raz, ale ktoś kto robi w Phunie tego nie zrozumie A grzecznie poprosisz to na poniedziałek wypalę ci 9.10 na CD, bo na Neostradzie 0.5 kbps aktualizacja przez internet pewnie trochę trwa...
Gronto - Pt 06 lis, 2009
" /> ">Po pierwsze, to wszyscy musicie wiedzieć, że Gronet jest gruby Ale to tak nawiasem. Po drugie zrób sobie update do 9.10 który rozwiąże problem. Dlaczego tak uważam? Pewnie dlatego, że wśród wielu, wielu, wielu zmian w tej wersji, jest też aktualizacja Firefoxa do 3.5 która rozwiąże problem. Oczywiście prościej można usunąć FF razem z plikami konfiguracyjnymi i zainstalować jeszcze raz, ale ktoś kto robi w Phunie tego nie zrozumie A grzecznie poprosisz to na poniedziałek wypalę ci 9.10 na CD, bo na Neostradzie 0.5 kbps aktualizacja przez internet pewnie trochę trwa...
Prosiłem żadnych głupich odzywek. W ten nie reprezentujesz sobą wyższego poziomu. Zejdźmy na ziemię, postaram się zaktualizować system do 9.10. Nie muszę Ciebie grzecznie prosić o nic bo nie robisz mi łachy wypalając kopię.
Phil - Pt 06 lis, 2009
" />Nie chcesz prosić, to śmiało zasysaj! Ale i tak nie masz nagrywarki.
Kod:http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
Dlaczego tak zachęcam do wypalenia płyty i z niej instalacji? Bo nie pamiętam czy nie powgrywałem jakiś dziwnych paczek i czy Ubunt nie wykrzaczy się po aktualizacji.
Gronto - N 08 lis, 2009
" />Doszedłem do sedna problemu. Jest błąd z pakietem libmono-corlib2.0-cil, nie da się go ani usunąć ani zupdateować.
Phil - N 08 lis, 2009
" />Ty to jednak informatyk jesteś! Tylko widzisz... Ten pakiet jest jakimś czymś od kodowania znaków, więc raczej nie ma nic wspólnego z Firefoxem. Ale oczywiście mogę się mylić. Tak czy inaczej proponuje odpalić Synaptica i jednak naprawić go.
Gronto - N 08 lis, 2009
" />Myślisz że nie próbowałem usunąć go Synapticiem? Wywala mi błąd że nie da się tego pakietu usunąć, usuń go ręcznie.
rAd - Pn 09 lis, 2009
" />Format ;] Rozwiązuje wszystko
Phil - Pn 09 lis, 2009
" />Format rozwiązuje wszystko w Windowsie, bo tam nie można niczego naprawić jeśli się uszkodzi A tak btw, to jeśli nie można usunąć przez Synaptic, to sudo nautilus i jazda.
rAd - Pn 09 lis, 2009
" />To co w linuksie format nie pomaga? Raz się do niego zraziłem jak mi się po aktualizacji z 7.10 do 8.04 posypał całkiem, a potem nawet nie chciał się zainstalować tylko wieszał w połowie. A następne dystrybucje wieszały się po kilku minutach od uruchomienia systemu Więc chyba faktycznie trzeba ręcznie naprawiać, bo format nie rozwiązuje problemu ;]
Phil - Wt 10 lis, 2009
" />Format rozwiązuje problem tylko po co. Natomiast co do aktualizacji to faktycznie jeszcze nawet na 8.04 po aktualizacji do 8.10 potrafił posypać x'y. Ale od 8.10 jest znacznie lepiej. A od siebie powiem, że 9.10 to czysta poezja. Gnome 2.28.1, nowe jądro i ew. ext4 to miały być jedyne rewolucyjne zmiany, ale cały system rewolucyjnie zmienili. Tu już nawet nie chodzi o ładniejszy wygląd, ale przykładowo prędkość działania nowego 9.10 jest powalająca. Wyłącza się w ciągu pięciu sekund, dość szybko się włącza. Ale prędkość w systemie naprawdę robi wrażenie. Do tego wciąż jest dość lekki - na pulpicie (bez np. FF, Totema itd.) zabiera tylko 210MB RAMu przy kilku opcjach Compiza. Bez niego Ubunt potrzebuje tylko 180MB - bądźmy szczerzy, że to perfekcyny wynik. A nawet na kompie taty, gdzie jest Celek 2.6 i zintegrowany Intel Extreme Graphics, 9.10 śmiga bez problemu. A przecież nic nowszego od XP by tam nie ruszyło. Identycznie jest z kompem Groneta. A na koniec powiem, żaden Windows nie był dla mnie tak wygodny jak Ubuntu. Często korzystam z Visty i XP, ale są to dla mnie katusze. Nie wiem jak jest z W7, bo patrząc na wygląd żywcem wyrwany z KDE4, to można się zastanawiać.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plalbionteam.htw.pl
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plcichooo.htw.pl
|
|
|
|