ďťż
  Dwurdzeniowe procesory dla smartfonów.



wojtekiki - Pn 11 sty, 2010
" />
">Qualcomm, naciskany ostatnio przez konkurencję, przedstawia swój nowy, dwurdzeniowy procesor Snapdragon, który wytworzony został w 45-nanometrowym procesie i taktowany jest zegarem 1,3 GHz.

Po niedawnych premierach konkurentów ze stajni Marvell (procesor Armada) oraz Nvidia (układ Tegra 2), firma Qualcomm postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o kolejnego Snapdragona - tym razem dwurdzeniowego, a w dodatku z wyższym o 300 MHz taktowaniem. Nowy układ o oznaczeniu 8X50A jest zbudowany z części wytworzonych w 45-nanometrowej technologii, a każdy z jego dwóch rdzeni pracuje z częstotliwością 1,3 GHz. Urządzenia mobilne oparte na nowym procesorze mają pojawić się na rynku pod koniec 2010 roku.

To jednak nie wszystko, bowiem Qualcomm planuje jeszcze w tym roku zaprezentować, a w przyszłym wprowadzić na rynek dwurdzeniowy procesor Snapdragon 8X72, który pracuje z częstotliwością 1,5 GHz.

Na na razie musimy zadowolić się smartfonami i smartbookami, opartymi na jednordzeniowym Snapdragonie z taktowaniem 1 GHz.

Źródło: chip.pl


Kto by pomyślał niedawno o 2 rdzeniach w komórce? Pytanie tylko co to da i jakie będzie zużycie baterii. Ponoć XPERIA X10, o której rozmawialiśmy niedawno w innym temacie jest strasznie wolna mimo procesora 1 GHz. Tak więc jeżeli systemy mobilne nie zostaną dopracowane, to tak szybkie procesory na nic się nie zdadzą.




Phil - Pn 11 sty, 2010
" />Ja jestem ciekaw jak bardzo nagrzewa się taki układ.



Xavier - Pn 11 sty, 2010
" />
">Ponoć XPERIA X10, o której rozmawialiśmy niedawno w innym temacie jest strasznie wolna mimo procesora 1 GHz. Tak więc jeżeli systemy mobilne nie zostaną dopracowane, to tak szybkie procesory na nic się nie zdadzą.Co do tego cytatu to przecież HTC HD2 oraz Toshiba TG01 wymiatają na tym Snapdragonie.

A co do newsu to moim skromnym zdaniem. PO CO
Jest bitwa na Mpix a teraz doszła jeszcze bitwa w taktowaniu procesora



wojtekiki - Pn 11 sty, 2010
" />No ja się też pytałem po co. Natomiast pisząc o Xperii nie chodziło o procesor sam w sobie, tylko o to, że system musi go wykorzystać tak jak w przypadku HTC HD2.




tarantulaw2 - Wt 12 sty, 2010
" />
">PO CO
Jest bitwa na Mpix a teraz doszła jeszcze bitwa w taktowaniu procesora


Dokładnie. Jak dla mnie to nie ma kompletnie sensu.. W SIMSy 2 (takie z komputera) i tak sobie nie pogramy.. Telefon i tak nie wykorzysta tego... Zwiechy dalej będą. . Poza tym stosować 2rdzeniowy procesor przy 256MB RAM i jakiejś biednej karcie graficznej? Śmieszne to jest

Co do wojny na megapiksele.. Dla mnie ta wojna też jest śmieszna.. Co z tego, że aparat ma 12 MPix, chociaż zdjęcia nie wyglądają zbyt dobrze?
Oto przykład z miesięcznika Twoja Komórka 12/2009:


">Jakość zdjęć jak dla kogoś mało obeznanego z fotografią wydaje się być bardzo dobra. (...) Lepiej oddać głos miłośnikowi fotografii: "Tylko po co matryca 12 Megapikseli, skoro optyka ma rozdzielczość o połowę mniejszą? Robienie z klientów idiotów, i walka na cyferki bez znaczenia..." Amen. Trzeba to po prostu samemu sprawdzić.

EDIT: Przykład ten odnosi się do Sony Ericssona Satio.



wojtekiki - Wt 12 sty, 2010
" />
">Twoja Komórka 12/2009
A wiecie, że to ma być ostatni nr i już się TK przestanie ukazywać?


">Co z tego, że aparat ma 12 MPix
To za dużo nawet na aparat kompaktowy, a co dopiero na telefon z gorszą matrycą. Ja mam w kompakcie 10mpx i uważam, że to już taka maksymalna granica przy obecnej technologii, jak dla mnie mogło by być nawet trochę mniej.



tarantulaw2 - Wt 12 sty, 2010
" />
">A wiecie, że to ma być ostatni nr i już się TK przestanie ukazywać?

O kurde, nie słyszałem... Szkoda, bo to fajny miesięcznik


">To za dużo nawet na aparat kompaktowy, a co dopiero na telefon z gorszą matrycą. Ja mam w kompakcie 10mpx i uważam, że to już taka maksymalna granica przy obecnej technologii, jak dla mnie mogło by być nawet trochę mniej.

Tymbardziej, że nawet 3,2 Megapikselowym aparatem można uzyskać niezłe zdjęcia.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • albionteam.htw.pl
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • cichooo.htw.pl