ďťż
  Wyniki z 23.06.2010



Karol - 23 Cze 2010, 08:21
Wołoszyn sprawdził symulacje tym co zostawili mu je tam w pokoju. Powiedział, że wszystko jest do poprawy. Ponieważ albo ktoś za mało lub nie dokładnie opisał i nie wiedział o co chodzi w tej symulacji.
Lub też czynniki badane tak jak u mnie: corelacja.jpg




Djinn - 23 Cze 2010, 09:30

Wołoszyn sprawdził symulacje tym co zostawili mu je tam w pokoju. Powiedział, że wszystko jest do poprawy. Ponieważ albo ktoś za mało lub nie dokładnie opisał i nie wiedział o co chodzi w tej symulacji.
Lub też czynniki badane tak jak u mnie:.

Jak to kurde?? dalem symulacje ktora juz sie powtorzyla i wtedy przyjol a teraz ze niby mam zle zrobiona? dziwne. mam nadzieje ze bedzie Woloszyn w czwartek to wtedy sie z nim pogada.



Maciek L. - 23 Cze 2010, 09:51
Sorry Karol, ale ze stwierdzeniem Wołoszyna ja muszę się zgodzić. Zobacz, przy zaokrąglaniu nawet do 3-go miejsca po przecinku masz zawsze 1, tak więc zapodajesz same dane które mają znaczenie absolutne. W symulacji jemu chodzi o sprawdzenie czegoś o czym mamy średnie pojęcie (mówię tutaj o danych i zmiennych, a nie o samym zdarzeniu i jego przebiegu).

Tak na dobrą sprawę, jakbym tak strzelał jak Ty tam wyliczyłeś, to miałbym praktycznie zawsze 10 i maksymalne wyniki FITA (kto się właśnie zastanawia nad tym co napisałem, odsyłam do Wiki i strony Polskiego Związku Łuczniczego).

Zresztą gdzie znajdziesz łucznika, który ma celność zbliżoną do absolutnej (chyba że jakiś Koreaniec)?

Weź może jakąś zmienną dodaj, typu: Wielkość kaca przed zawodami + Wysokość trawy na torach (mówię tutaj o "torach łuczniczych). Wtedy będziesz miał jakieś wartości zbliżone do 0.

Ogólnie schemat wygląda tak:
- Większa odległość = większy rozrzut
- Twardość łuku i jego napięcie = mniejszy lob strzały, mniejsza podatność na wiatr i większa prędkość
- Większy wiatr (zaznaczam, że liczy się nie tylko boczny) = znoszenie strzały, prawo, lewo, góra, dół
- Celność strzelającego (tutaj myślę, że w ogóle złego zwrotu użyłeś, pasuje bardziej powtarzalność) = lepsze wyniki
- Ciężar strzały = mniejsza podatność na zwiewanie (to jest zmienna chyba najmniej ważna ze wszystkich, a wszędzie masz prawie 1)

Mam nadzieję, że trochę zbliżyłem Cię do rozwiązania problemu.



Pawciu - 23 Cze 2010, 10:21
heh pojebane, oddawac mu po raz kolejny symulacje zeby dowiedziec sie ze jest do poprawy. Nie wiadomo co jest zle i czy w ogole jest zle, ale trzeba robic od nowa, albo poprawiac chuj wie co....
n/c dla Woloszyna (czytasz to dupku? fajnie )
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • albionteam.htw.pl
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • cichooo.htw.pl